O Bunzl

SPOLEČNOST BUNZL

BUNZL se specializuje na distribuci spotřebního materiálu. Obchodní aktivity realizuje skrze více než 260 distribučních center, působí ve 31 zemích světa celkem na 4 kontinentech. Obrat v roce 2022 činil 12 mld. GPB. Počet zaměstnanců převyšuje 20 000.
 

BUNZL VE ZKRATCE

  • 1854 založení společnosti Bunzl
  • 1957 společnost je kótovaná na londýnské burze
  • Globální působení ve 30 zemích světa, více než 16 000 zaměstnanců
  • Obrat přes 250 mld. Kč
  • Odvětví působnosti: distribuce spotřebního materiálu pro oblast – stravování, maloobchodu, zdravotnictví a ochranných pracovních – prostředků

o_bunzl_01.jpg

HISTORIE

Prvopočátky společnosti BUNZL jsou zakořeněny v historickém centru Bratislavy, kde Moritz Bunzl v roce 1854 otevřel malý obchod. Společnost se zaměřením na vývoj papírenských výrobků se později v roce 1883 usídlila ve Vídni. V roce 1938 se pak natrvalo přestěhovala do Londýna kvůli politické nestabilitě, která panovala ve střední Evropě.
Společnost byla uvedena na londýnskou burzu cenných papírů v roce 1957 a od té doby pokračuje kontinuálně ve svém růstu. V 80. letech vstupuje na americký trh, kde se dnes odehrává více než polovina objemu veškerých obchodních aktivit společnosti.
V roce 2005 společnost BUNZL ukončila své aktivity v oblasti papírenského průmyslu, aby se zaměřila výhradně na distribuční činnost, s cílem vytvořit exkluzivní model pro spolupráci dodavatelů a zákazníků.

o_bunzl_02.jpg

PROVOZNÍ STRATEGIE ONE-STOP-SHOP

Global Reach, Local Delivery, to je filozofie společnosti Bunzl: mít globální přístup, ale lokální dosah. Jinými slovy, vytěžit co nejvíc z inovací v oblasti zdraví a bezpečnosti prostřednictvím úzké spolupráce s renomovanými světovými dodavateli, a navíc zajistit služby šité na míru potřebám svých zákazníků v dané lokalitě.
BUNZL se stává jediným distributorem díky principu One-Stop-Shop a dokáže nabídnout kompletní sortiment základních produktů v mnoha odvětvích: bezpečnost a ochrana zdraví, spotřební materiál pro stravování, maloobchod, hygiena a úklid, a mnoho dalších. Tato provozní strategie zavedená společností BUNZL nabízí významné výhody zákazníkům, především zefektivnění a zjednodušení nákupních procesů.

o_bunzl_03.jpg

SPOLEČENSKÁ ETIKA A ZAMĚŘENÍ NA OTÁZKU
ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ BUNZL

kromě své společenské odpovědnosti z pohledu dobrého managementu také zdůrazňuje vysokou úroveň dlouhodobých vztahů se zákazníky a dodavateli. To pomáhá neustále posunovat společnost vpřed a upevňovat její vedoucí postavení na trhu.
Kromě toho společnost BUNZL neustále hledá nové způsoby, jak zlepšit problematiku environmentálních programů, které jsou nedílnou součástí společenské odpovědnosti podniků: recyklace za účelem snížení spotřeby paliva, využívání biologicky rozložitelných a kompostovatelných výrobků, či realizace iniciativy v oblasti životního prostředí.
o_bunzl_04.jpg