Produkty

Informace

Odběr novinek [Newsletter]

Slevy

Všechny slevy

O nás

Britský obr Bunzl koupil českého dodavatele ochranných pomůcek

Jako rodinná firma časem narazíte na to, že potřebujete velkého partnera, pokud chcete ještě růst.
Bruno Kudrna
majitel firmy

250 miliard

korun činily loňské tržby britské skupiny Bunzl.

181 milionů

korun měl loni tržby český Blyth majitele Bruna Kudrny.

Když před patnácti lety britský lídr v prodeji ochranných pomůcek pro pracovníky Bunzl kupoval svého konkurenta Blyth, o jeho českou a slovenskou dceru zájem příliš neměl. A tak si je koupil jejich spoluzakladatel, šéf avté době vlastník 55 procent firmy Bruno Kudrna. Podnikatel, který je jednou z nejvýznamnějších osobností českého ragby, šestkrát vyhrál anketu Československý ragbista roku a dvakrát byl prezidentem České ragbyové unie, firmu rozvinul v předního hráče v Česku. Ziskový podnik od Kudrny nyní vykoupila právě britská skupina Bunzl, jež s tržbami okolo 250 miliard korun patří mezi sto největ ších firem londýnské burzy. Obchod Hospodářským novinám potvrdil dosavadní vlastník Kudrna, cenu transakce však odmítl sdělit. S prodejemradilaporadenská firma TPA. Český Blyth je dlouhodobě ziskový. Jeho loňské tržby vzrostly zhruba o 10 milionů na 181 milionů korun, čistý zisk činil devět milionů korun.

Na počátku ragby
Za rozjezdem Kudrnova úspěšného podnikání je jeho celoživotní záliba – ragby. Kudrna se na začátku 90. let dohodl s velšskou rodinnou firmou W. A. Blyth, jež existuje od roku 1937, že společně rozjedou podnikání v tehdejším Československu. Kudrna ve společném podniku držel 55 procent, Blyth 45 procent.

„S panem Blythem se známe odmalička. Naši tátové zorganizovali první velšsko-české ragbyové utkání v 60. letech mezi Pragovkou a Swansea,“ popisuje Kudrna, jak začalo přátelství s Rogerem Blythem, který za velšskou reprezentaci odehrál pět utkání a nyní řídí slavný ragbyový tým Ospreys. „Po revolucijsme si s Rogeremřekli, že rozjedeme společný podnik v ochranných pracovních pomůckách. Já k tomu neměl daleko, dělal jsem na hygienické stanici, měl jsem na starosti hygienu práce,“ pokračuje Kudrna.

V roce2001 velšskoufirmupohltil konkurenčníBunzl a od té doby Kudrna český a slovenský Blyth plně ovládal. Společnost, která patří mezi zhruba pět největších dodavatelů ochranných pomůcek firmám, je dodává hlavně automobilkám Škoda Auto a TPCA, ale i stavebním podnikům, jako je Hochtief.

„Jako rodinná firma časem narazíte na to, že potřebujete velkého partnera, pokud chcete ještě růst. Navíc jsem vždy počítal s tím, že firmu jednou prodám. Letos na jaře jsme vypustili balonek, jestli by měl někdo zájem, a hned se ozvalo asi deset zájemců,“ říká Kudrna. Nakonec vyšel vítězně Bunzl.

„Pro zákazníky se nic nemění, ti změnu majitele ani nepoznají. Filozofií skupinyBunzl je nakupovat firmy z oboru po celém světě, ale nejsou řízené centrálně,“ pokračuje Kudrna. „Změní se to, že Blyth bude muset důkladněji reportovat svému vlastníkovi,“ vysvětluje Kudrna, který se z vedení firmy stáhne. „Mně už je 65 let. Firmu řídí můj syn, který v podniku pracuje patnáct let. Já zhruba rok budu radit s nastavením společnosti,“ dodává.

Britové už v Česku jsou
Nový vlastník Bunzl je velká skupina, která se zaměřuje zejména na jednorázové obaly, ale má i di-
vizi ochranných pomůcek. Roční obrat Bunzlu se pohybuje kolem 6,5 miliardy eur, tedy zhruba 250 miliardkorun.Bunzl už v Českupůsobí – přes deset let vlastní firmu Bunzl CS, dříve známou pod značkou Eurobal. Ta vyrábí například nádobí na jedno použití nebo obaly na potraviny.

Blyth není jedinou českou firmou, pro niž si letos přišel velký britský hráč obchodovaný na londýnské burze. Kyjovského výrobce plastových sudů a kanystrů J.P. Plast koupil v červnu zhruba za 470 milionů korun producent plastových obalů RPC Group.

 


PDF
Elektronická prezentace společnosti - ke stažení -

Blyth Praha

Co nabízíme

Společnost Blyth s.r.o. byla založena v roce 1992, jako dceřiná společnost firmy W. A. Blyth Ltd., se sídlem na jihu průmyslového Walesu, působící na britském trhu již od roku 1937.

Získané cenné zkušenosti od mateřské firmy jsou neustále dále rozvíjeny a přizpůsobovány českému trhu během celé doby existence.

Od roku 2001 se společnost Blyth s.r.o. stala samostatným obchodním subjektem na českém trhu a je významným hráčem v oblasti výroby a distribuce ochranných pracovních prostředků, včetně veškerých poskytovaných služeb s tím souvisejících.

Od roku 2004 společnost sídlí v moderní průmyslové budově v Praze 10 Uhříněvsi. Nové zázemí podstatně zvýšilo komfort jak pro naše zaměstnance, tak pro naše zákazníky.

Blyth s.r.o. po dobu své existence má pozitivní trend, který svědčí o stabilitě a kvalitě našeho obchodu (společnost se nikdy nedostala do záporných čísel v hospodářském výsledku). V roce 2014 se podařilo dosáhnout +16% meziročního zvýšení obratu. Stabilita a zdravé prostředí je naše krédo, které posouvá naši společnost více dopředu. Průměrný počet zaměstnanců v roce 2014 se pohyboval kolem 30 osob.

Co nabízíme

Nabízíme komplexní poradenskou činnost v oblasti osobních ochranných pracovních prostředků. Naleznete u nás kompletní nabídku produktů týkající se osobní ochrany pracovníků na jakémkoliv pracovišti. Portfolio produktů výrobců, které zastupujeme, zahrnuje širokou nabídku v těchto oblastech: ochrana hlavy, ochrana očí a obličeje, ochrana sluchu, ochrana dýchacích orgánů, ochranné pracovní rukavice, pracovní a ochranné oděvy, pracovní a bezpečnostní obuv, bezpečnostní postroje, drogerie a hygiena.

Garantujeme vždy profesionální a individuální přístup k maximálnímu uspokojení potřeb zákazníka. Vždy se přizpůsobíme daným bezpečnostním postupům klienta a navrhneme vhodný produkt a efektivní řešení s cílem snižování nákladů na OOPP. Náš obchodní tým je průběžně proškolován od mezinárodních renomovaných dodavatelských společností .

Nabízíme kvalitní sortiment díky autorizovanému zastoupení předních výrobců OOPP, jakými jsou například 3M, Ansell, Mapa Professionnel, Uvex, Prabos, DuPont, Scott, Moldex, Fristads, Delta Plus, Dunlop, Portwest a mnoho dalších.

Zboží distribuujeme po celé ČR a SR.

Logistika


Náš moderní on-line řízený sklad má rozlohu 800 m2 a se 1200 skladovými pozicemi je v něm umístěno více než 15 000 položek.

Veškeré operace provádí profesionální personál s využitím moderních technologií čárových kódů a online wi-fi terminálů - to výrazně zefektivňuje čas jednotlivých operací i zkvalitnění expedice s umožněním neustálé kontroly stavu zakázek.

Rozvoz zboží zajišťujeme vlastními nákladními vozy nebo ve spolupráci s přepravními společnostmi PPL a DHL. Tento způsob přepravy garantuje doručení do 24 hodin po celé ČR a rovněž nabízí širokou paletu doplňkových služeb, jako je například avízo odeslání zásilky, možnost sledování zásilky atd.

V naší společnosti neustále sledujeme inovace a trendy v oblasti logistiky, skladování a přepravy zboží. Všechny tyto poznatky se snažíme v co možná největší míře využít při naší práci a jsme přesvědčeni, že přinášejí prospěch nejen nám, ale hlavně všem našim zákazníkům.

Certifikace

Jsme držitelem certifikátu garance kvality systému v oblasti BOZP a PO.

V roce 2005 byl u nás zaveden systém managementu jakosti na základě mezinárodní normy ČSN ISO 9001:2008. Certifikát byl vydán renomovanou mezinárodní společností SGS Société Générale de Surveillance SA Systems & Services Certification.

ISO 9001:2008 posouvá naší obchodní činnost zase o krok výše a tím zaručuje prvotřídní kvalitu jednání a servisu k zákazníkovi, zvyšuje a upevňuje kredit na trhu a zlepšuje organizaci uvnitř společnosti.

Více zde

Sponzoring

Naše společnost je již od doby svého vzniku úzce spjata s prostředím ragbyového sportu. Mateřská společnost totiž sídlila ve Walesu, kolébce ragby, a jejího majitele, který se do tohoto sportu velmi angažuje, s námi pojí blízké přátelství. Naše současná podpora je spjata s ČSRU (Česká ragbyová unie), kde jsme partnerem národních týmů „A“ senioři, „7“ senioři a "7" ženy.

Filozofie naší společnosti je velice blízká té ragbyové, kdy zaručený úspěch je založený na pevném a stabilním základu, aby se mohlo vždy pomýšlet na ty nejvyšší dosažitelné cíle.

Více zde

Naše vize

Naším cílem je být vždy naprosto profesionální. Naši zákazníci očekávají aktivní přístup k řešení jakéhokoliv úkolu, což pro nás znamená vždy pozitivní výzvu. Důvěru v nás vloženou nechceme zklamat a proto se snažíme být těmi nejlepšími partnery. Nabídka našich produktů a služeb přesně odráží přání a potřeby našich zákazníků.

Nutnou podmínkou pro dosažení firemních cílů je kvalitní personální práce. Dobří pracovníci jsou pro náš úspěch rozhodující. Každý pracovník svým výkonem odpovídá za splnění očekávání našich zákazníků a tím také každý pracovník přispívá k úspěchu společnosti. Náš tým je tvořen specialisty na nejvyšší úrovni. Klademe důraz na odbornost a specializaci. Vážíme si a podporujeme týmového ducha, kolegialitu, loajalitu, ale i vlastní iniciativu a kreativitu kteréhokoli zaměstnance.

Hodnotami, které ctíme, jsou zodpovědnost, důvěra, tolerance a respekt. Kompetence a kvalita jsou naším kapitálem v rámci rozvoje dlouhodobě dobrých vztahů se zákazníky. Jen společně jsme silní.

Zvláštní důraz klademe na komplexní poradenství, individuální péči, nejvyšší kvalitu a nejmodernější technologie.